Sudraba Monēta - Sudraba Lasis - 11 g, 925

Sudraba Monēta - Sudraba Lasis - 11 g, 925

Sudraba Monēta - Sudraba Lasis - 11 g, 925

Lieliska dāvana īstam latvietim - Latvijas Bankas 20 latu kolekcijas monēta "Sudraba lasis"! 

Latvijas lasis - katram mīļš kā labs tuvinieks. Savējais. Vienmēr gaidīts un lolots draugs. Tīkams rokai un domai. Latvijas 1 lata monēta, visas latu ģimenes pamatvienība bijusi ilgus gadus. Daudzi to mīļi un sirsnīgi dēvē par lasīti, kas 20 gadu rotāja to reversā, slaidā lokā liekts. Tāds, kādu 20. gs. 90. gadu sākumā to izveidojis viens no Latvijas labākajiem dizaingrafiķiem Gunārs Lūsis. Mākslinieks pats ir izcils lašu ķeršanas meistars, bet to ķermeņa grācijā pratis saskatīt arī simbola kvalitāti.

Lasis 1 lata monētā bija ūdeņu karalis un arī simbols, kas apliecināja tuvību ar dabu, kura latviešiem ir pamatvērtība. Būt dabā – tas ir dzīvesveids un pasaules uztvere. Ar laša lēciena vitalitāti latvis reiz no dabas klēpja ienācis urbanizētajā un civilizētajā pasaulē. Lasis ir darba vērtības norāde tiešā un pārnestā nozīmē. Caur darba sparu, sudraboto lasi pie laša liekot, ļaudis tikuši pie turības. Lasis ir arī norāde uz vienu no nācijas pamatnodarbēm – zvejniecību – un uz mūsu ūdeņu (upju, ezeru, jūras) ietekmi dzīves plūdumā.

Par godu 1 lata 20 gadu dzimšanas dienai, tam tika veltīta šī – sudrabā kaltā monēta "Sudraba lasis", kura nominālvērtība atbilstoši palielināta 20 reizes.

"Sudraba lasis" ir īpaša dāvana ikvienam latvietim, kas atgādinās par mūsu mīļās valsts vēsturi un Latvijas latiem. Jubilejas monēta "Sudraba lasis" ir laba ideja dāvanai tās augstā nomināla dēļ - Latvijas Bankas kasēs šo monētu vienmēr varēs samainīt pret 20 latiem (eiro ekvivalentā pēc oficiālā maiņas kursa 0.702804). 

Avots: monetas.bank.lv/monetas/sudraba-lasis

Tehniskie dati
Valsts Latvija
Nominālvērtība 20 Latu
Gads 2013
Materiāls Sudrabs
Svars 11.00 g
Prove 925
Tirāža 10000
Diametrs 21.75 mm
Kvalitāte Proof

Piegāde sākot ar 3.00 EUR!

Piedāvājam preču piegādi uz OMNIVA pakomātiem vai ar kurjeru Latvijas teritorijas robežās. Starptautisko sūtījumu gadījumā, sazinieties +371 67205533 vai tavex@tavex.lv

  • Preces kods: TVX254
  • Pieejamība: Noliktavā
  • 45.00€
  • Cena bez PVN: 37.19€