Saulainā kolekcijas monēta "Mana Latvija", kas veltīta Latvijas Republikas 100 gadu jubilejai, būs skaista dāvana ikvienam Latvijas iedzīvotājam!

2018. gada 9.martā Latvijas Banka izlaidīs sudraba kolekcijas monētu - "Mana Latvija". Šī monēta ir sirsnīga dāvana visiem, kam Latvijas zeme ir dārga. 
 
Saule kā dzīvības un labestības simbols, kā visu cilvēku esības avots un pamatvērtība rotājas daudzās latviešu tautas dziesmās. Ļoti trāpīgi saules tēlu grafiskā izteiksmē Latvijas Republikas 100 gadu jubilejai veltītās monētas zīmējumā atainojusi 11 gadus veca skolniece – viena no 6 742 jaunajiem dalībniekiem, kas piedalījās Latvijas Bankas organizētajā bērnu zīmējumu konkursā, kurš ar devīzi "Mana Latvija" notika 2016. gada beigās–2017. gada sākumā. 
 
Konkursam tika iesniegts vairāk nekā 10 000 priekšlikumu. Ar godalgām tika atzīmēts 19 jauno autoru darbi, bet par uzvarētāju nosaukta meitene no Grobiņas novada – Elizabete Kandere. Tieši viņas ideja pārtapa monētas kalumā, jo saules zīmējums pārliecināja ar pāri monētas malām plūstošu optimismu un dzīvesprieku. 
 
Kolekcijas monēta "Mana Latvija" ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā (tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas). Monētas maksimālā tirāža – 4 000 eksemplāru.
 
Visās Tavex filiālēs, uzrādot Tavex atlaižu karti, šīs monētas cena tāda pati kā Latvijas Bankā - 47 eur!