Latvijas Banka 2024. gadā plāno izlaist piecas kolekcijas monētas, kā arī vienu 2 eiro piemiņas monētu un vienu apgrozības monētu komplektu.

Latvijas Bankas monētas būs veltītas šādām Latvijai nozīmīgām tēmām:

* Martai Staņai veltīta monēta;

* Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja 100. gadadienai veltīta monēta;

* Vilim Plūdonim veltīta monēta;

* enerģijas tēmai veltīta monēta;

* atklātā konkursa rezultātā izvēlēta monēta.

2024. gadā tiks emitēta 2 eiro piemiņas monēta, kas veltīta puzuru tēmai. Monēta tiks izlaista suvenīrkartītēs (Brilliant Uncirculated kvalitātē) un tīstokļos jeb ruļļos (apgrozības kvalitātē).

Šajā gadā tiks izlaists arī puzuru tēmai veltīts apgrozības monētu komplekts Brilliant Uncirculated kvalitātē.

Monētu izlaišanas datumi tiks paziņoti neilgi pirms dienas, kad tās būs pieejamas iegādei.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas iegādāties var tiešsaistē tavexdavanas.lv vai visās Tavex filiālēs.


Izsludināts Latvijas Bankas monētas dizaina konkursa uzvarētājs

12. martā Latvijas Banka ir pasludinājusi atklātā monētu dizaina konkursa rezultātus. Par Latvijas Bankas monētu dizaina Komisijas favorītu kļuva mākslinieka Māra Upenieka piedāvātais monētas dizains ar devīzi "Aizsargu monēta" un tā autoru atzina par konkursa uzvarētāju, uzsverot Latvijas brīvības un neatkarības vērtību.

Tavex komanda uzskata, ka ikvienam māksliniekam ir svarīga atzinība, tāpēc ar lepnumu vēlamies parādīt monētas dizainu, ko ir izveidojusi mūsu darbiniece Lana Berģe-Kalna (Lana Berge ART).

Neskatoties uz to, ka šoreiz komisija neizvēlējās Lanas veidoto dizainu kā uzvarētāju, mēs Tavex patiesi apbrīnojam kolēģes ideju un aicinām arī jūs dalīties savās domās - vai jūs vēlētos iegūt monētu ar šādu dizainu?

Monētas "Dabas Acs" vēstījums

Esam iemācījušies lidot gaisā, peldēt zem ūdens, nolaisties dziļi zemē, izmantot dabas veltes savā labā, bet vai šajā skrējienā uz progresu mums izdevās saglabāt pašu svarīgāko – spēju saglabāt cilvēcīgumu? 

Lūša skatiens klusi, bet dziļi ieskatās katrā no mums, lai jautātu: Kāda ir tava daba?

Šis ir jautājums, ko svarīgi sev uzdot katru dienu, pieņemot svarīgus lēmumus, rūpējoties par savas ģimenes nākotni un par apkārtējo labklājību. Monētas aizmugurē ir attēlots Latvijas mežs, kas ir stilizēts no latvju rakstu zīmēm - Austras koka un Laimas zīmes. Latvijas dabas mežs, kurš aicina tevi aizdomāties par savu pasaules redzējumu un sevi kā savas dvēseles sargātāju. Pastaigā pa šo mežu - ieelpo gaišo domu un iedvesmu vēju! Tikai tajā brīdī, kad uzdosi sev jautājumu – vai esmu saglabājis savu cilvēcīgo dabu – spēsi kritiski novērtēt sevi no malas, sajust savu patieso dabu un iekšējo spēku.

Monētas dizaina idejas devīze

Tas, kurš apzinās dabas varenību, arī pats tiecas pēc savas iekšējās dabas harmonijas.

Ar Latvijas Bankas rīkotā konkursa rezultātiem var iepazīties šeit!