Navigācija
Your Cart

10 miljardu Zimbabves dolāru naudaszīme

10 miljardu Zimbabves dolāru naudaszīme
10 miljardu Zimbabves dolāru naudaszīme
10 miljardu Zimbabves dolāru naudaszīme
TOP
10 miljardu Zimbabves dolāru naudaszīme
10 miljardu Zimbabves dolāru naudaszīme
10 miljardu Zimbabves dolāru naudaszīme
10 miljardu Zimbabves dolāru naudaszīme
15.00€
Bez PVN: 12.40€
  • Pieejamība: Noliktavā
  • Preces kods: TVX528
Tehniskie dati
Valsts Zimbabve
Nominālvērtība 10 miljardu Zimbabves Dolāru
Gads 2008
Kvalitāte Uncirculated

10 miljardu Zimbabves dolāru naudaszīme - ideja dāvanai! Tikai viena banknote un Tu esi miljardieris!

Unikālā banknote ir uncirculated kvalitātē (tā nav bijusi apgrozībā), tāpēc tā būs oriģināla dāvana.

*Banknote tiek piegādāta bez rāmja.

Uz planētas ir valsts, kurā tasīte kafijas ne tik sen maksāja 150 000 000 000 dolāru.
Bet tas vēl nav viss, tās pašas kafijas cena varēja pieaugt par 50 miljardiem ik pēc divām stundām. Šī valsts ir Zimbabve. Notikumu gads – 2008.

Nedaudz no vēstures
Valsts Āfrikas dienvidos - Zimbabve - šajos notikumos vaino savu gadu desmitiem ilgo prezidentu-diktatoru Robertu Gabrielu Mugabi (1924-2019). 37 gadus Roberts Mugabe vadīja valsti, vispirms premjerministra un pēc tam prezidenta amatā. Visā savas valdīšanas laikā Mugabe pozicionēja sevi kā sociālisma atbalstītāju. Bet viņa sociālisms bija diezgan specifisks. Savu personīgo diktatūru pār nabadzīgajiem iedzīvotājiem, kuru lielākā daļa joprojām atradās cilšu sistēmā, viņš nosauca par “sociālismu”.

Zimbabves dolārs, kā unikāla vietējā valūta, 30 gadu laikā ir piedzīvojusi četras (!) “reinkarnācijas”.
Banknotes priekšpusē ir tā sauktie balansējošie akmeņi. Šis unikālais dabas objekts, kas atrodas Zimbabves Epvortas (Chiremba Balancing Rocks in Epworth) nacionālajā rezervātā, kas no 1980. līdz 2009. gadam bija attēlots uz absolūti visām Zimbabves dolāru banknotēm. Bija paredzēts, ka Epvortas balansējošie akmeņi kļūs par valsts neatkarības un stabilitātes simbolu. Taču patiesībā šis nestabilais dabas objekts kļuva par Zimbabves valūtas nestabilitātes simbolu visā tās pastāvēšanas laikā.

Inflācijas vēsture Zimbabvē
Inflācija noritēja pilnā sparā, jo “trakais” printeris Mugabes režīmam ārprātīgā ātrumā drukāja naudu. 80 gadus vecajam diktatoram bija jāmaksā armijai, policijai un izlūkdienestiem, kuri uzturēja nelaimīgo Zimbabves iedzīvotāju paklausību. Denominācijas maiņas mēģinājums un trešā Zimbabves dolāra ieviešana 2008. gadā neizdevās. Jaunās naudas vērtība katru dienu un pat ik stundu samazinājās tūkstošiem reižu.

Gada inflācija 2008. gadā sasniedza neticamus 500 miljardus procentu! Pat tualetes papīrs ir kļuvis dārgāks nekā Zimbaves dolāru papīrs. 2008. gadā Zimbabvē tika uzstādīts sava veida antirekords - tika nodrukāta banknote 100 triljonu dolāru vērtībā. Zimbabves iedzīvotāji acumirklī kļuva par triljonāriem un kvadriljonāriem, vienlaikus paliekot dziļā nabadzībā.

Rezultātā Vācijas uzņēmums pat pārtrauca banknošu papīra piegādi Zimbabvei, tāpēc banknošu printeri apstājās. Mēģinājums izveidot jaunu nominālvērtību, kas aizvietotu 175 kvadriljonus Zimbabves dolāru ar 5 ASV dolāriem un ceturtā Zimbabves dolāra ieviešana bija neveiksmīgs. Sākās ekonomiskais un politiskais sabrukums, un Mugabe nolēma pilnībā atteikties no nacionālās valūtas. Zimbabves dolārs nu jau ir vēsture. Pašlaik Zimbabvē apgrozībā ir Lielbritānijas mārciņas, ASV dolāri, Dienvidāfrikas randi. Tomēr valsts iedzīvotājiem joprojām ir tukšas kabatas.

Šī banknote ir sava veida neveiksmīgās valsts pārvaldes apliecinājums.