Navigācija
Your Cart

Sudraba Dāvanu Monēta - Ziemassvētku kaujas - 28 g, 925

Sudraba Dāvanu Monēta - Ziemassvētku kaujas - 28 g, 925
Sudraba Dāvanu Monēta - Ziemassvētku kaujas - 28 g, 925
TOP
Sudraba Dāvanu Monēta - Ziemassvētku kaujas - 28 g, 925
Sudraba Dāvanu Monēta - Ziemassvētku kaujas - 28 g, 925
Sudraba Dāvanu Monēta - Ziemassvētku kaujas - 28 g, 925
55.00€
Bez PVN: 45.45€
  • Pieejamība: Noliktavā
  • Preces kods: TVX231
  • Dimensions: 80.00 x 38.00 x 0.00
Tehniskie dati
Valsts Latvija
Nominālvērtība 5 Eiro
Gads 2016
Materiāls Sudrabs
Svars 28 g
Prove 925
Tirāža 5000
Kvalitāte Proof

Monēta "Ziemassvētku kaujas" būs lieliska dāvana Latvijas vēstures cienītājiem!

Monētas priekšpuse (averss)
Fonā – latviešu strēlnieku grupa, kreisajā pusē – latviešu strēlnieku bataljonu kareivja krūšu nozīmē attēlotās saules stilizēts atveids ar sarkanas krāsas klātu centru, astoņiem lauztiem stariem un slīpi vietotu zobenu. Labajā pusē gadskaitlis 2016, zem tā uzraksts LATVIJA, monētas lejasdaļā – uzraksts "5 euro".

Monētas aizmugure (reverss)
Kreisajā pusē – sniegpārsliņa, labajā pusē – lodes trāpījuma atveids, monētas lejasdaļā – uzraksts ZIEMASSVĒTKU KAUJAS.

Monētas josta
Gluda

Monēta ir veltījums Ziemassvētku kauju varoņiem – latviešu strēlniekiem – un viņu nemirstīgajam ieguldījumam nākamības vārdā. Ziemassvētku kaujas norisinājās 1917. gada 5.–11. janvārī (pēc vecā stila – 1916. gada 23.–29. decembrī), 30 km garā frontes iecirknī no Tīreļpurva līdz Olainei. Tajās pirmo reizi cīņā iesaistījās latviešu militārās vienības, kas tika apvienotas vienā divīzijā ģenerālmajora Augusta Ernesta Misiņa (1863–1940; vēlāk Latvijas armijas pirmais ģenerālis) vadībā.

Lai arī šajā militārajā kampaņā latviešu strēlnieki zaudēja aptuveni 9 000 cīnītāju – kritušo, ievainoto un bez vēsts pazudušo, kas sabiedrībā raudzēja depresiju, bezcerību un smagu vilšanos visā cara režīmā, tā vienlaikus atnesa arī starptautisku izcilu un bezbailīgu karotāju slavu. Tas bija savdabīgs nācijas vitalitātes pieteikums un apliecinājums, cildens upuris uz ziedojumu altāra sapnī par nākamo Latvijas valsti.
Kolekcijas monētas Ziemassvētku kaujas grafisko dizainu veidojis Kristaps Ģelzis, bet plastisko veidojumu – Ligita Franckeviča. K. Ģelzis ir kolekcijas monētu Rīgas Tehniskā universitāte un Rīgas Doms dizaina autors. L. Franckeviča ir vairāku desmitu monētu plastiskā veidojuma autore.

Monēta Ziemassvētku kaujas izgatavota UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva). Kolekcijas monētas priekšpusē redzama latviešu strēlnieku grupa, kā arī latviešu strēlnieku bataljonu kareivja krūšu nozīmē attēlotās saules stilizēts atveids ar sarkanas krāsas klātu centru, astoņiem lauztiem stariem un slīpi vietotu zobenu. Monētas aizmugurē redzama sniegpārsliņa, lodes trāpījuma atveids un uzraksts Ziemassvētku kaujas.