Latvijas Bankas kolekcijas monēta - Medus monēta 16.50 g, 925

Jaunums Monēta |  Medus monēta

Latvijas Bankas kolekcijas monēta - Medus monēta 16.50 g, 925

Ir izlaizta inovatīvā kolekcijas monēta "Medus monēta", kas ir čakluma un darba salduma simbols un būs skaista dāvana ikvienam darbīgajam Latvijas iedzīvotājam.


2018. gada 22. maijā Latvijas Banka ir izlaidusi apzeltītu sudraba kolekcijas monētu - "Medus monēta". Šī monēta ir sirsnīga dāvana visiem, kam Latvijas zeme ir dārga. 

Medum Latvijā ir īpaša loma. Par to un čaklajām medus vācējām – bitēm – runā mūsu tautasdziesmas, tas ir nozīmīgs pārtikas, tautas medicīnas un kosmētikas produkts. Savu valsti tās pilsoņi rosīgā ikdienā piepilda kā bites stropu. Tāpēc "Medus monēta" ir čakluma un darba salduma simbols. Turklāt bitēm ir nozīmīga loma bioloģiskās daudzveidības uzturēšanā, un to klātbūtne ir dabas veselības rādītājs.

Neparastā, formas ziņā bišu šūnām radniecīgā kolekcijas monēta "Medus monēta" veidota no sudraba un apzeltīta. Bišu šūnu reljefs atveidojums ar dažādas intensitātes matējumu iezīmē Latvijas kontūru un Rīgas jūras līci. Monētas forma ir unikāla, un, savietojot monētas blakus, tās veido vienotu kopumu tāpat kā bišu šūnas medus kāri stropā. Monēta izgatavota kaltuvē UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva).

Kolekcijas monēta "Medus monēta" ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā (tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas). Monētas maksimālā tirāža – 3 000 eksemplāru.

Apskati monētas video!


Avots: monetas.bank.lv/monetas/medus-moneta

Tehniskie dati
Valsts Latvija
Nominālvērtība 5 Eiro
Gads 2018
Materiāls Sudrabs, apzeltīts (995°)
Svars 16.50 g
Prove 925
Tirāža 3000
Diametrs 29.00 mm
Kvalitāte Proof

Piegāde sākot ar 3.00 EUR!

Piedāvājam preču piegādi uz OMNIVA pakomātiem vai ar kurjeru Latvijas teritorijas robežās. Starptautisko sūtījumu gadījumā, sazinieties +371 67205533 vai tavex@tavex.lv

  • Preces kods: TVX283
  • Pieejamība: Noliktavā
  • 130.00€
  • Cena bez PVN: 107.44€