Latvijas Bankas kolekcijas monēta - Kaķīša dzirnavas 22 g, 925

Jaunums Monēta |  Kaķīša dzirnavas

Latvijas Bankas kolekcijas monēta - Kaķīša dzirnavas 22 g, 925


Latvijas Bankas Kārļa Skalbes daiļradei veltītā kolekcijas monēta "Kaķīša dzirnavas" būs skaista dāvana Latvijas iedzīvotājiem.


Augstu vērtējot Kārļa Skalbes ieguldījumu labestības vairošanā un latvisku ideālu daudzināšanā, Latvijas Banka izlaiž kolekcijas monētu "Kaķīša dzirnavas" ar rakstnieka vēstījumu: "Kāpēc vairot sāpes? Lai vairojas labāk prieks." Pasaka "Kaķīša dzirnavas" ir viena no Latvijas iedzīvotāju mīļākajām grāmatām.

Pasakas kodols ir morāla atziņa: nevairo ļaunumu un mācies piedot. Šai vērtībai līdzās ir godīgums, darba tikums un mīlestība. Pasakas daudzslāņainais domu kārtojums ir noderīgs jebkurā vecumā.

Kolekcijas monētas "Kaķīša dzirnavas" grafiskā dizaina autore ir Elīna Brasliņa, bet plastisko veidojumu darinājusi Ligita Franckeviča. Monēta kalta UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva).

Kolekcijas monēta "Kaķīša dzirnavas" ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā (tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas). Monētas maksimālā tirāža – 2500 eksemplāru.

Apskati monētas video!


Avots: monetas.bank.lv/monetas/kakisa-dzirnavas

Tehniskie dati
Valsts Latvija
Nominālvērtība 5 Eiro
Gads 2019
Materiāls Sudrabs
Svars 22.00 g
Prove 925
Tirāža 2500
Diametrs 35.00 mm
Kvalitāte Proof

Piegāde sākot ar 3.00 EUR!

Piedāvājam preču piegādi uz OMNIVA pakomātiem vai ar kurjeru Latvijas teritorijas robežās. Starptautisko sūtījumu gadījumā, sazinieties +371 67205533 vai tavex@tavex.lv

  • Preces kods: TVX317
  • Pieejamība: Noliktavā
  • 85.00€
  • Cena bez PVN: 70.25€