Inovatīvā sudraba monēta - Zeme, 925

Inovatīvā sudraba monēta - Zeme, 925

Inovatīvā sudraba monēta - Zeme, 925

Inovatīvā monēta "Zeme" - pēdējā 2016. gadā izlaistā Latvijas Bankas monēta

Cilvēki vienmēr vēlējušies izprast un izskaidrot apkārtējo vidi un pasauli. Zemes forma un uzbūve skaidrota no katra laikmeta skatpunkta. Senos laikos valdīja uzskats, ka Zeme ir plakana un tās disks balstās uz četriem ziloņiem vai trim vaļiem, kuri savukārt stāv uz milzu bruņurupuča muguras. Balsta un virzītāja loma tika uzticēta arī milzu čūskai vai pūķim. Senie ķīnieši bija pārliecināti, ka Zeme ir taisnstūris ar pusapaļu debesu kupolu, kurā iekārtas sudraba zvaigznes.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas "Zeme" centrā ievietotais Zemes simbols norāda uz tās vietu cilvēka vērtību lokā un eksistenciālo vienotību. Dārglietai līdzīgo Zemi aptver caurspīdīga aploce. Tā ir norāde uz Visumu, kurā kā dzīvības sala peld planēta Zeme. 

Monētas priekšpuse (averss): sudraba ārējā gredzena ietverts perlukora gredzens, kura centrā – no sudraba darināts izliekts Zemes atveids ar krāsu uzdrukā attēlotu fizioģeogrāfisko karti. Ārējā gredzena augšdaļā – uzraksts 5 EURO, lejasdaļā – LATVIJA.
Monētas aizmugure (reverss): sudraba ārējā gredzena ietverts perlukora gredzens, kura centrā – no sudraba darināts izliekts Zemes atveids ar krāsu uzdrukā attēlotu fizioģeogrāfisko karti. Ārējā gredzena augšdaļā – uzraksts ZEME, lejasdaļā – gadskaitlis 2016.
Monētas josta: gluda.
Grafiskais dizains: Mārcis Kalniņš


Avots: www.bank.lv/

Tehniskie dati
Valsts Latvija
Nominālvērtība 5 Eiro
Gads 2016
Materiāls Sudrabs, perlukors
Svars 20, sudrabs - 14g
Prove 925
Tirāža 5000
Kvalitāte Proof

Piegāde sākot ar 3.00 EUR!

Piedāvājam preču piegādi uz OMNIVA pakomātiem vai ar kurjeru Latvijas teritorijas robežās. Starptautisko sūtījumu gadījumā, sazinieties +371 67205533 vai tavex@tavex.lv

  • Preces kods: TVX233
  • Pieejamība: Noliktavā
  • 140.00€
  • Cena bez PVN: 115.70€