Latvijas Bankas kolekcijas monēta - Kuršu ķoniņi 22 g, 925

Monēta |  Kuršu ķoniņi

Latvijas Bankas kolekcijas monēta - Kuršu ķoniņi 22 g, 925


Latvijas Bankas Kuršu ķoniņiem veltītā kolekcijas monēta būs skaista dāvana Latvijas iedzīvotājam.


Šī monēta ir veltījums kuršu ķoniņiem – latviešu tautas daļai, kas pratusi nosargāt savu personisko brīvību un neatkarību cauri gadsimtiem.

Kolekcijas monētas "Kuršu ķoniņi" mākslinieki ir Arvīds Priedīte (grafiskais dizains) un Ligita Franckeviča (plastiskais veidojums). Monēta izgatavota kaltuvē UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva).

Monētas priekšpusē uz dokumenta fona attēlots jātnieks zirga mugurā ar spalvu pie cepures, zobenu pie sāniem un karogu rokā. Monētas aizmugurē redzams Peniķa staba atveids ar Ķoniņciema ģerboni, sieviete tautastērpā un vīrietis ar zobenu; fonā – septiņu Kurzemes brīvciemu nosaukumi.

Kolekcijas monēta "Kuršu ķoniņi" ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā (tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas). Monētas maksimālā tirāža – 2500 eksemplāru.

Apskati monētas video!


Avots: monetas.bank.lv/monetas/kursu-konini

Tehniskie dati
Valsts Latvija
Nominālvērtība 5 Eiro
Gads 2018
Materiāls Sudrabs
Svars 22.00 g
Prove 925
Tirāža 2500
Diametrs 35.00 mm
Kvalitāte Proof

Piegāde sākot ar 3.00 EUR!

Piedāvājam preču piegādi uz OMNIVA pakomātiem vai ar kurjeru Latvijas teritorijas robežās. Starptautisko sūtījumu gadījumā, sazinieties +371 67205533 vai tavex@tavex.lv

  • Preces kods: TVX295
  • Pieejamība: Noliktavā
  • 60.00€
  • Cena bez PVN: 49.59€